Jak okruh vypadá?

Okruh je sestaven z dvanácti terčovnic pro terénní lukostřelbu dle pravidel World Archery. U každé terčovnice jsou po pěti či deseti metrech rozmístěny kolíky (střelecké pozice), tak aby pokrývaly celý možný rozsah vzdáleností pro střelbu z holého, reflexního či kladkového luku. Výborně však poslouží i střelcům s luky tradičními.

Díky členitému terénu si u nás můžete vyzkoušet střelbu z kopce i do prudkého svahu, od pětimetrových vzdáleností (na 20 cm terče) až po střelbu na 60 metrů. Okruh se snažíme každý rok měnit, aby vám ani nám nezevšedněl a abychom využili všech možností, které nám terén umožňuje. 

Záběry z okruhu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Okruh pro terénní lukostřelbu 2015

Pro koho je okruh určený?

Přestože je terénní lukostřelba vynikající zábavou pro každého, musíme v zájmu bezpečnosti střelců a zachování dobrého stavu vybavení okruhu trvat na jistých omezeních:

- Terénní okruh je určen střelcům s vlastním vybavením, kteří zvládají alespoň základy lukostřelecké techniky.

- Lukostřelci mladší 15 let mohou přijít jen v doprovodu osoby starší 18 let.

- Okruh je určený pro střelbu z luků o maximální síle nátahu 70 liber a pro šípy s terčovými hroty.   

     

 

Chcete si přijít zastřílet?

Terénní okruh je pro veřejnost přístupný od dubna do října každý všední den od 18:00 hodin, v sobotu od 15:00 a v neděli po celý den – za předpokladu, že na střelnici neprobíhají brokové závody nebo že na terénním okruhu právě nepořádáme závody v lukostřelbě. Veškeré předem známé termíny, během nichž není možné okruh využívat, byste měli najít v našem kalendáři.

Návštěvníci s jednorázovým vstupným mohou na okruh vstoupit vždy pouze po předchozí domluvě, držitelé dlouhodobých průkazů mohou náš okruh v uvedených časech využívat libovolně. Svou první návštěvu okruhu budete muset absolvovat v doprovodu pověřeného člena oddílu, na kteroukoli další už můžete vyrazit samostatně.

Před první návštěvou okruhu byste se měli seznámit s jeho provozním řádem a znalost tohoto řádu nám stvrdit podpisem.

Pokud k nám přijedete autem, pohodlně zaparkujete na velkém parkovišti před vjezdem do areálu, parkoviště uvnitř je vyhrazeno jen pro členy střeleckého svazu a oddílů.

Ceník:

 

Nad 15 let

Do 15 let (včetně)

Jednorázový vstup s trenérem (povinně při první návštěvě)

200,- Kč

100,- Kč

Jednorázový vstup samostatně

100,- Kč

50,- Kč

Měsíční průkazka

500,- Kč

250,- Kč

Průkazka na polovinu sezóny (3 měsíce)

1000,- Kč

500,- Kč

Průkazka na celou sezónu (duben až říjen)

2000,- Kč

1000,- Kč

 

Délka návštěvy během jednorázového vstupu není časově omezená, okruh je ale nutné opustit vždy nejpozději před setměním a bezpodmínečně dodržet provozní hodiny.

Trenér/ pověřený člen oddílu vás během vaší návštěvy provede po trati a seznámí vás se základními pravidly, které musíte na okruhu dodržovat. Nejde tedy o trénink. Pokud byste měli zájem o individuální lekci v terénní lukostřelbě, kontaktujte nás.

Užitečné odkazy:

Lukostřelba Brno

 

3D lukostřelnice pod Pálavou

 

Odyssea Tišnov

 


 

Kontakt

fieldarchery-brno +420 602 542 316 LKB05.terenni@seznam.cz